Epigeneetika

Epigeneetika ja tõde geneetiliselt ettemääratud haigustest

Viimastel aastakümnendikel on tehtud palju uusi avastusi seoses meie geenidega, mis on meil juba emaihus ja mis määravad meie hilisema tuleviku.. Koolides aga õpetatakse ikka veel vanade õppekavade põhjal. Uus füüsika ja bioloogia kinnitavad nüüd käsikäes meie iidsete kultuuride tuhandete aastate vanuseid teadmisi. Näiteks see, et universum põhineb vibratsioonil ja see loob meie teadvuse. See loob meile täiusliku illusiooni materiaalsest universumist. Meie enda meele võimsusest sõltub meie reaalsus. Me ise loome oma keskkonna. Meie meeled on ühendatud ajuga ja me loome vastavalt oma teadvuse võimele maatriksi, millega tõlgendame enda välismaailma. Ammu on teada külgetõmbeseadus, et positiivne energia äratab positiivsuse ja negatiivne meelitab negatiivset energiat...jne.jne. jne. See ja palju uusi leide ja kaasaegsed uuringud annavad meile teadmise, et me oleme ise oma elu ja keskkonna loojad. Me loome ise oma elu, oma saatuse. Aga see pole veel kõik, hiljuti tegi siiani veel uus teadusharu epigeneetika (biolooga ja geneetika) uue avastuse. Varem arvati, et meie geenid määravad juba enne meie sündi meie heaolu ja välimuse. Nüüd teatakse, et me saame oma teadvusega aktiveerida kõiki geneetilisi koode, neid teadlikult sisse ja välja lülitada.

Meie geenid on nagu "kõvaketas" ja epigeneetika nagu "operatsioonisüsteem". Meie elustiilil on neile otsene mõju. Keskkonnakaitse, elustiil, stress, toitumine, eluviisid, seesmised ja välismaailma mõjutusted. Seega epigeneetika näitab, kuidas geenid peaksid töötama ja mis koodid on aktiivsed, mis on passiivsed ja millised on täiesti paindlikud. Epigeneetika näitab meile, et meie geenid ei ole lihtsalt jäigad, meil on neile iga hetk otsene mõju, sest kogu geneetiline kood töötab paisudes ja kokkutõmbudes ja isegi sisse-ja väljalülitudes.

Katsetest hiirtega selgus, et vanemate omandatud epigeneetilised mustrid võivad isegi põhjustada päriliku toiduvaliku. See on tõesti sensatsioon. Klassikaline pärilikkuse teooria tegelikult välistab seda täiesti, isegi inimeste suhtes! Edasised uuringud näitavad, et südameinfarkti risk võib oleneda sellest, kas vanavanemad elasid näljahäda piirkonnas või mitte. See rõhutab taas toidu ja elutingimuste tähtsust. Teadustöö põhjal tõestati, et isegi mõtted ja emotsioonid mõjutavad meie DNA-d.
See tähendab, et omandatud epigeneetilist mustrid võivad isegi olla pärilikud nagu elustiil ja muud asjaolusid.

Tehti katse 2. tüübi diabeetikutega, kes kasutasid regulaarselt insuliini. Selgus, et positiivsed emmotsioonid, lülitasid 24 geeni välja, sellepärast et nad olid „lihtsalt“ õnnelikud! See näitab, et meie tundeelul on tervisele väga suur mõju!

Järgmise katsega selgus veelgi hämmastavam tulemus. Katsealuste erinevad emmotsioonid nagu rõõm, õnn, armastus, viha ja hirm mõjutasid DNA-d. Isoleeritud DNA mõjutas ka siis kui see ei olnud enam inimese kehas. Ja seejärel suudeti isegi kogu geneetiline kood välja lülitada. See läheb vastuollu Darwini evolutsiooni mudeliga ja seni õigeks peetud geeniteooriatega. Seejärel eraldati DNA paari meetri kaugusele ja seejärel isegi 300 km. kaugusele. Ja tulemus oli ikka sama "0 sekundit", st. reaktsioon oli silmapilkne. See on geeniuuringute hüppeline edasiminek. See kinnitab kvantfüüsika seisukohta, et universumis meile kõik nähtamatud osakesed on energeetiliselt põimunud, seega omavahel ühenduses.

See avastus näitab, et väljend "see on geneetiline" on poolik tõde. Seisukoht, et on olemas ettenähtud haigused või nn. vananemine ei ole enam õige. Haigused ei ole geneetilised vaid epigeneetiliselt põhjustatud või mõjustatud. Geneetilsed põhjused on vaid väga vähestel haigustel. ja ka neil on vaid geneetiline eelsoodumus. Seega kogu see otsing haigusi genoomi põhjal välja selgitada on määtatud väljakukkumisele.
Südamehaigused, vähk, insult, reumaatilised haigused, autoimmuunhaigused üldiselt psüühikahäired nagu ADHS (ADHD), skisofreenia, narkomaania, isegi menstruatsiooni ja menopausi sümptomid ükski neist ei ole geneetiliselt ette määratud.

Näiteks 100-l rinnavähiga naistel, on vaid 7-l rinnavähi geenid , mitte 93-l ja 100-l naisel, kel on need geenid, ei saa kõik vähki ja vähk on arenenud nende naiste seas, kel neid geene varem ei olnud. Need geenid võidakse avastada ootamatult. See on juba ammu tõsi, et kõiki haigusi soodustavad sotsiaalsed põhjused. Saame rääkida elustiili haigustest, keskkonna, sotsiaalsete põhjuste ja eriti toitumise, stimulantide, narkootiliste ja muude ravimite poolt põhjustatud haigustest. See on meie tsivilisatsiooni probleem. Argument geenidega võimaldab meil eirata sotsiaalseid, majanduslikke ja poliitilisi tegureid, mis on tegelikult paljude problemaatiliste käitumistet aluseks. (Zeitgeist -Moving forward)
palju probleemseid käitumisviise aluseks. Selline seisukoht, et haigustel on geneetilised põhjused, vabastab kogu sotsiaalsüsteemi (sotsioloogiline, majanduslik, poliitiline, professionaalne jne.) vastutusest. See on olnud lihtsalt ettekäändeks.

Aastaid on räägitud, et haigused on geneetiliselt ettemääratud. Sellist suhtumist on levitanud praegu veel usaldusväärsed eritoidu-, tervise- ja farmaatsiatoodete lobistid. Raha on lihtsalt kühveldatud nende kurku ja see jätkub kui me ei hakka teadvustama oma elu Niikaua kui keegi ei ole vastutav väliste mõjutuste pärast saab toiduainetetööstus toota üldist stressi põhjustavaid tooteid ja arstid edasi laiendada ravimite müüki.
Meie toit on täis sõltuvusttekitavaid aineid ja raskesti seeditavaid koostisosi nende hulgas eriti liha, piim, munad, juust ja suhkruvabad tooted, eriti Light sisaldavad aspartaami. Need on kõige kuluefektiivsemad tooted, kuid tervislik toit on kümneid kordi kallim. Need sisaldavad ka ebaloomulikku koostisosi, meie organismi mittekuuluvaid aineid nagu gluteeni, glutamaati, kunstlikke värvaineid, säilitusaineid. On ainult aja küsimus, millal see nõrgestab immuunsüsteemi sedavõrd, et see ei saa meid enam ründajate vastu katsta. See viib omakorda tahtmatute jooksmisteni arstide vahet, kes aga ei selgitagi välja haiguste põhjusi, va. mõned erandid. Ja nii me olemegi haigustest sõltuvad ja nii see tsükkel jätkub.

Arstide ravimisviis jätab ainult mulje, et see on tõhus. Kuid haigusele enesele lisaks peab organism hakkama võitlema ka ravimite kõrvaltoimetega, millede sümptomid on tegelikult meile signaaliks, et meie keha on mürgitatud. Kuid arstid kinnitavad meile, et kõik on normaalne, me ei tohiks midagi muuta kuna teist ravimoodust ei ole lihtsalt olemas. Kuna haigestumised hakkavad perioodiliselt korduma (kroonilisus), siis öeldakse, et haigused on geneetiliselt ette määratud ja neid põhjustavad ka aastaaegade vaheldumine ja ilmastiku muutused. Ei tekigi üldse küsimust selle kohta, kas haiguse sümptomid tekitavad meie igapäevases toidus sisalduvad mürgid või sotsiaalne stress.
Kogu süsteem hoiab teadmatuid inimesi ka meedia abil oma võimuses. Uudistega manipuleerimisega ja õige info mitteedastamisega, toiduainete ja ravimite reklaamiga saab palju raha teha.

Lõpuks tahaks juhtida tähelepanu sellele, et meie positiivselt sõltumatu, armastuse ja õnnega täidetud elustiil toetab meie organismi geneetiliselt iseparandavat protsessi. On peaaegu võimatu, et haigusi ei saa ravida, isegi siis kui need sisalduvad meie geneetilises koodis. Meil on see võti olemas.
Meie ellusuhtumine, meie tunded, meie toitumine ja see, kuidas me iseendaga tegeleme on selleks võtmeks ja epigeneetika on nüüd avastanud ka lukuaugu. Nüüd on sul võimalik oma võtit keerata ja realiseerida oma täielikku potentsiaali. Kasuta oma jõudu ja vabasta end kõigest negatiivsest, mis takistab sul kasutada oma võimet vabalt otsustada oma elu ja oma tervise üle ning saada kõikvõimsa looja poolt loodud täiuslik elu täis armastust, õnne, edu ja tervist. Sa on sinu võimuses.

Lõpetuseks tahaksin rõhutada, et teatud ravimeetoditel on oma koht olemas. Ma ei usu, et kogu süsteemi võiks panna häbiposti, lihtsalt ma ei taha üldistada minu kriitikat kõige kohta. Ma võtan mütsi maha paljude meetodite ees, mis on traditsioonilise meditsiini poolt välja töötatud ja edukalt rakendatud.

Tänades teie Joe Mandango

http://unheilbar-gesund.com/2014/05/13/epigenetik-und-die-wahrheit-uber-genetisch-vorbestimmte-erkrankungen/

Tõlkinud Lia Ylimäki

***

.Teadlaste imestuseks, sündisid toitainerikka dieediga hiirtel pruunid, saledad, terved pojad. Samas tavadieedil olnud hiirte pojad olid kollased, paksud ja haigustele vastuvõtlikud. Ainus erinevus kahel grupil oli  emade dieet....
Stress, dieet, käitumine, toksiinid ja teised faktorid aktiveerivad kemikaalid või lülitid, mis lülitavad meie geenid sisse või välja. ...
Meie keskkondlikud ja elustiili valikud – mõtted, mida me mõtleme, toit ja jook, mida tarbime, meiefüüsiline aktiivsus, suitsetamine, meie suhted, meie töö, meie stressi tase, meie suhtumine maasse, kus elame – kõik see kokku mõjutab meie geene ja loob meie elusaatuse. ...
http://paikesetoit.ee/angelina-jolie-vahk-sinu-geenid-ja-sinu-saatus/