Oravaratas

 

Küsi endalt: Kas sa teenid raha ka siis kui sa enam ei tööta? Kui su vastus on "ei", siis oled sa lõksus nagu need ülejäänud 99%, kes ikka tööd teevad.

 

Vasta alljärgnevatele küsimustele

 • Kas sa oled väsinud sellest, et keegi teine tööandjana otsustab, mida sa pead tegema ja kui palju raha sa saad teenida?

 • Kas sa oled kindel, et töökohad ja firmad (ka enda) on püsivad ja palk katab ära kõik sinu rahalised vajadused?

 • Kas sa usud tõesti, et oled tööandja jaoks asendamatu?

 • Kas sa oled kindel, et pensionieas tagab riik sinu heaolu?
 • Kas usud, et pensinofondid on usaldusväärsed?
 • Mida teed siis kui sa oma tervise tõttu enam ei saakski tööl käia?
 • Kas sul on olemas tagavaraväljapääs? What is your plan B?
 • Kas sul on mingeid teostamata jäänud unistusi?
 • Kas sul on mingeid eesmärke, mille poole pürgid?
 • Kas ka sina tahad enda ja oma lähedaste ellu rohkem vabadust, nii ajalist kui ka rahalist?
 • Kas oled mõelnud kuidas sa võiksid seda kõike saavutada?
 • Mida uut sa oled valmis selleks õppima ja tegema, et väljuda oma petlikust mugavus-tsoonist?
 • Kui kõrgelt sa oma vabadust ja oma elu kvaliteeti üldse hindad?

Mis on oravaratas ja kuidas sellest välja pääseda?
Paljud inimesed elavad elu, mis meenutab oravaratast - hommikune ärkamine, tööl käimine, peale tööd väsinuna TV vaatamine, või siis muu kodune toimetamine ning õhtul väsinuna magamaheitmine, et järgmisel päeval alata kõike jälle otsast peale.

Ja paljud on sellise elukorralduse juures lausa ära unustanud, millest nad kunagi unistasid, et tahtsid elult hoopis enamat. Aga koolisüsteem valmistabki ju meid ette ainult usinateks palgatöö tegijateks ja maksude maksjateks. Ja nii me õpetame samamoodi edasi ka oma lapsi, kuigi sisimas soovib igaüks neile paremat elu kui on endal. Me ei tee seda mitte pahatahtlikkusest, vaid teadmatusest, et saaks ka teisiti, sest me ei tea, kuidas neid teisi võimalusi leida ja kasutada.

Kas sellest on üldse võimalik välja pääseda? Jah on!
Kuna koolisüsteem seda meile ei õpeta, siis tuleb igal soovijal sellele lahendus leida ise! Ja õnneks on selleks mitmeid võimalusi. Enamik neist nõuab alustamiseks suurt investeeringut. Aga on olemas ka võimalusi, kuidas vähese raha, kannatlikkuse ja järjepidevusega saavutada igakuiselt kasvav (nö. passiivne) sissetulek kogu eluks, mida saab pärandada ka oma lastele.

Mina ja paljud teised oleme selleks võimaluseks leidnud riskivaba äri.

Väga paljud inimesed laias maailmas ongi selle abil juba vabaduse saavutanud. Nad saavad nüüd igakuiselt selliseid suuri summasid, millest varem poleks võib olla osanud unistadagi. Ja kuigi neil pole enam vajadust isegi äriga jätkata, tegutsevad nad edasi, sest see pakub neile ka rõõmu ja nad tahavad aidata ka teistel omi eesmärke saavutada

Pakume seda lihtsat ja head riskivaba võimalust sullegi!
Kas sa tahad muuta oma elu? Mida SINA oled valmis tegema ja millest oled valmis loobuma oma praeguse elustiili juures, et tõsta oma elu kvaliteeti? Kas sa oled valmis tegema koostööd, et saavutada oma eesmärke?
 

Robert Kiyosaki räägib oma raamatus "Rikas isa, vaene isa", kuidas igalühel on võimalik korraldada oma elu selliseks, et ei peaks olema sõltuv palgatööst. Et oleks mõlemat, nii vaba aega kui ka raha.